Stymulator , Serum czy Odżywka do Rzęs? BIMATOPOST - mity i fakty.

Od kiedy kobiety odkryły, że tusz do rzęs to jednak nie wszystko i wcale w większości nie daje takiego efektu jak w reklamie (bo niestety producenci oszukują nas photo-shopem lub sztucznymi rzęsami) zaczęłyśmy poszukiwać odpowiedzi na pytanie:


CO ZROBIĆ ŻEBY MOJE SPOJRZENIE FAKTYCZNIE OCZArowało ŚWIAT?

Mówi się, że oczy to wrota duszy więc nic dziwnego, że chciałybyśmy aby nasze rzęsy przypominały trzepot skrzydełek motyla kiedy jesteśmy zalotne;). Wachlarz w chwili gdy chcemy ukryć zawstydzenie komplementem lub jedwabne niteczki powiększające nasze oczy nadające niekiedy efekt zdziwienia;)

źródło: thetalkhouse.com

JAKBY TU ODROBINĘ OSZUKAĆ MATKĘ NATURĘ?

Oczywiście jest na to kilka skutecznych metod w tym najłatwiejszy i niestety najdroższy - czyli sztuczne rzęsy. Sama jakiś rok temu w nie zainwestowałam i faktycznie efekt piorunujący, ale kosztowny i krótkotrwały - po dwóch tygodniach widać już "luki" w naszym spojrzeniu i jest to mało apetyczny widok. Do tego kiedy całe wakacje przedłużałam rzęsy metodą 1:1 (czyli do jednej mojej rzęsy jest przyklejana jedna sztuczna) bardzo pogorszyła się kondycja moich własnych - zaczęły wypadać i być słabsze, a także stale chodziłam z zaczerwienionymi powiekami bo przyklejone sztuczne rzęsy bardzo drażniły ich delikatną skórę. A cena ? od 150zł wzwyż uzupełnienie wcale nie jest wiele tańsze bo od 130 zł w górę... Do tego czas przymocowania naszych cudeniek trwa ok. 2h . Trochę długo...

Zaczęłam zastanawiać jak trochę zaoszczędzić, a efekt był bardziej trwały na dłużej plus oczywiście w jakimś stopniu mnie zadowalający.

Wybierając swój "ideał" musimy najpierw  sobie zadać pytanie:

CZEGO OCZEKUJĘ?

Rzęsy mogą być:
-Za krótkie,
-Za cienkie,
-Za rzadkie,
-Wypadać lub
-Być kombinacją powyższych problemów

Do zadań ODŻYWKI należy: WZMOCNIENIE I ODŻYWIENIE RZĘS nie spodziewajmy się więc, że odżywka zadziała bezpośrednio na wzrost rzęs - czyli je zagęści lub wydłuży. Odżywki do rzęs podobnie jak te do włosów działają na strukturę włosa - chronią przed wypadaniem i ewentualnie "pogrubiają" rzęsy poprzez wypełnianie brakujących składników. Wizualny efekt zagęszczenia jest spowodowany głównie tym, że rzęsy nie wypadają i są jakby "grubsze".

Z odżywek będą więc zadowolone te z Was, których problemem jest wypadanie lub uważają, że ich rzęsy są za cienkie.

SERUM - jest nastawione właśnie na stymulację WZROSTU rzęs czyli to co stało się z moimi po Long 4 lashes - stały się widocznie dłuższe i też nie wypadały, ale nie stały się jakoś wybitnie pogrubione i muszę ratować się dobrym tuszem, aby uzyskać pożądany przeze mnie efekt długiego wachlarzu:

Serum przyda się Paniom, które chcą mieć więcej rzęs lub ich rzęsy są za krótkie. Serum w minimalny sposób zabezpiecza przed wypadaniem - możemy nie zauważać tego właśnie przez efekt znacznego przyspieszenia cyklu wzrostu. Często skutkiem ubocznym działania serum jest to, że rzęsy są nierówne czyli są na różnym etapie rozwoju.

NORMALNY CZAS ŻYCIA RZĘSY = 2 MIESIĄCE
STYMULATOR - składa się z dwóch oddzielnych produktów w jednym opakowaniu - odżywki (część przypominająca zwykły tusz z przezroczystą substancją) i serum ( część z pędzelkiem jak eyeliner) ma za zadanie połączyć w sobie te dwie cechy w jednym produkcie.

Teoretycznie jest to więc produkt idealny i każdy problem powinien być rozwiązany. W praktyce nie spotkałam takiego stymulatora, który spełniłby każde moje życzenie - czyli wszystkie powyżej ;] i używam kombinacji serum i odżywki kreując tym samym swój własny stymulator.

OK. Jak już określiłyśmy swoje oczekiwania warto zastanowić się nad składem i aplikacją.

Aby odżywić rzęsy warto aby to były składniki naturalne - wtedy mamy mniejsze ryzyko podrażnienia oczu i alergii. Dobra odżywka powinna w swoim składzie zawierać:
-keratynę (naturalny budulec włosa, poprawiający jego giętkość i elastyczność)
-aloes (ma działanie bakteriobójcze i regenerujące, a  także koi podrażnienia)
-świetlik (jego ekstrakt od dawna jest wykorzystywany w leczeniu chorób oczu, ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, bardzo dobre są również kremy do okolic oczy zawierające tę substancję)
-allantoinę (działanie podobne do świetlika , w warunkach naturalnych znajduje się w korzeniach żywokostu lekarskiego, fasoli, soi i kasztanowca)
-panthenol (również nawilża i wygładza rzęsy)
-kwas hialuronowy (nawilżenie i regeneracja - kwas jest aktualnie najlepszym poznanym składnikiem wiążącym wodę)
 - witaminy np. E, B5 itp.

Odżywki albo nakładamy jak tusz do rzęs, albo jak eyeliner. Osobiście bardziej logiczne wydaje mi się nakładanie odżywki NA rzęsy - wtedy każda rzęsa ma szansę zostać pokryta dobroczynnymi substancjami (podobnie jak włosy w czasie mycia - odżywkę rozprowadzamy na całej długości - widział ktoś żebyśmy nakładały odżywkę tylko u nasady gdy chcemy zadziałać na ogólną strukturę włosa?)

Jeżeli chcę aby moje rzęsy stały się dłuższe to niestety, ale moje serum MUSI MIEĆ BIMATOPROST (czyli składnik leku na jaskrę - wiem, wiem zrobiło Wam się gorąco bo to przecież wilk w owczej skórze. Dla mnie jednak nie diabeł taki straszny jak go malują;) za chwilę obalę parę mitów.

Serum nakładamy jak eyeliner - w linii rzęs. Nie ma sensu nakładać go na całe rzęsy bo przecież skoro już wyrosły to się nie rozdwoją jak końcówki włosów żeby się rozmnożyć;p

O BIMATOPROŚCIE:

- Bimatoprost to syntetyczny prostamid zbliżony pod względem budowy do prostaglandyny F2alfa (PGF2alfa) jego działanie polega na obniżeniu ciśnienia w gałce ocznej i poprawę odpływu cieczy wodnistej - stanowi główny składnik leków na jaskrę.

W skrócie jest to syntetyczny analog substancji naturalnie występującej w przyrodzie.

Nadmierny wzrost rzęs stanowi skutek uboczny u ok.45% pacjentów w pierwszym roku. Innymi najczęstszymi skutkami ubocznymi są:
-przekrwienie spojówek (44% pacjentów)
-świąd (14% pacjentów)
i inne znacznie rzadsze - dociekliwych zapraszam na stronę medycyny praktycznej : OPIS DZIAŁANIA BIMATOPROSTU

Stężenie bimatoprostu w lekach to: od 0,1 mg/ml do 0,3mg/ml pacjent zakrapla sobie ok. 1 kroplę DO OKA (worka spojówkowego)

SERUM DO RZĘS NIE JEST LEKIEM czyli STĘŻENIE MUSI BYĆ W NICH ZNACZNIE NIŻSZE inaczej nie byłby to kosmetyk a lek.

Ponadto nie wprowadzamy serum do oka a na powiekę i to pędzelkiem czyli znacznie mniej niż omawiana kropla= 50-100 mikrolitrów (1/10 -1/20 ml) . Całe opakowanie serum to 3ml i starcza na 6 miesięcy...

CZYLI CO MI GROZI?

Najczęściej co możecie u siebie zobaczyć to rąbek ciemniejszej skóry u góry powieki w miejscu gdzie go rozprowadzacie, bo bimatoprost wpływa na stężenie i aktywację melanocytów (mam coś takiego , ale nie jest to jakoś mocno widoczne raczej nawet bym powiedziała , że jest to nawet przydatne bo imituję rozmazaną kredkę do oczu.

Na początku stosowania czułam lekkie łzawienie oka, które przeszło z czasem - oko się przyzwyczaja. Jeżeli macie skórę bardzo wrażliwą i widzicie że powieki Wam spuchły tak, że nie widzicie to niestety ale przestańcie je stosować (nie spotkałam się z czymś takim)

Podobno niektórzy widzą u siebie rozmazanie wzroku lub uczucie suchości pod powiekami, ale nie spotkałam się z czymś takim.

Podsumowując: Odżywka - WZMACNIA I REGENERUJE rzęsy (nie będą wypadać i staną się grubsze) i nakładamy ją NA rzęsy - jak tusz do rzęs, SERUM stymuluje WZROST rzęs cykl życia rzęsy to 2 miesiące. Serum wydłuża go od 3 do 6 miesięcy i działa na długość (rzęsy wzrastają przez pierwsze 30 dni) . Stymulator to dwa produkty - serum+odżywka w jednym opakowaniu. Bimatoprost jest składnikiem leków na jaskrę , ale stężenie w serum do rzęs jest znacznie niższe w związku z tym ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych jest bardzo niskie. Jeżeli chcemy aby nasze rzęsy WYDŁUŻYŁY się obecność tego składnika gwarantuje skuteczność działania. Ogromną zaletą Bimatoprostu jest to, że jest składnikiem leków - co za tym idzie jest dobrze zbadanym i poznanym składnikiem, a jego skuteczność w stymulacji wzrostu jest naukowo potwierdzona

W następnym poście omówię : Long 4 lashes, Bandi, Magiclash, Regenerum i Realash - bo mam i używam w związku z czym mogę coś o nich powiedzieć;)

A wy jakie macie doświadczenia z produktami do rzęs?Znacie coś lepszego niż Bimatoprost jeżeli chodzi o wzrost rzęs?
3 komentarze:

  1. wow efekty niezłe! ja używam od kwietnia Long4Lashes (pisałam u siebie), jestem bardzo zadowolona, wreszcie mam długie rzęsy! czekam na recenzje pozostałych odzywek, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale rzęsiska! Ja jakoś nigdy nie byłam systematyczna w używaniu tego typu kosmetyków... mam w domu odżywkę Magiclash i chyba zacznę jej używać codziennie bo widząc takie piękne rzęsy u Ciebie zaczynam zazdrościć! :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie wzięłaś temat, jakoś do tej pory miałam serum i odżywkę do rzęs za jedno i to samo :) Ja namiętnie stosuję różne cuda na rzęsiska, za parę dni zacznę pierwsze testy serum z zawartością bimatoprostu, zobaczymy jak będzie u mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 interendo , Blogger