Kochając Beagle ...


Niech nie zmyli Was jej niewinny wzrok to prawdziwa łobuziara ;). Beagle charakteryzują się tym, że wyglądają jak słodkie niewinne pluszaczki - nie raz idąc z Yerką słyszałam od dzieci "ten piesek wygląda jak z obrazka" , po czym ten pluszaczek zjadał moje śniadanie, moje buty i żeby tylko to... Każdy kto chciałby tego psa to prawdziwy masochista ;D I mówię tu również o swojej rodzinie ponieważ jesteśmy "szczęśliwymi" właścicielami kolejnej już suczki tej rasy. Pierwsza niestety odeszła po 11-latach bycia z nami i do końca potrafiła pokazać, że ma charakterek ;) - co widać na zdjęciu poniżej ;D ( ten wzrok po prostu mordował ;)

Trzeba przyznać, że beagle to bardzo inteligentne psy - umieją się skubańce kamuflować jak coś chcą ;) Wybierając obie nasze ślicznotki sądziliśmy, że będą łagodnymi , spokojnymi towarzyszkami, bo były grzeczne, ułożone i wpatrywały się w nas wzrokiem kota ze Shreka " weź mnie, weź mnie ..." no i wzieliśmy ;) . Efekt " jestem grzeczna" trwał w obu wypadkach 24 h po czym czar pryskał i rozpoczynała się jedna wielka rozpierducha:) Uśmiecham się do siebie kiedy o tym myślę. Jako, że jesteśmy miłośnikami tych psów zdarza nam się po prostu przeglądać oferty sprzedaży  i wiele razy zauważyliśmy, że po kilku miesiącach owocnego życia razem z Beagle właściciele chętnie odsprzedają te pluszaki ( wielokrotnie z całą wyprawką, a nawet budą - jakby chcieli pozbyć się szkodnika i posypać ziemię wapnem, żeby broń Boże nie wrócił xD. Wiem czym jest to spowodowane .. Beagle to bardzo towarzyskie psy - kochają swoich właścicieli do tego stopnia, że jeżeli spuścisz z nich tylko wzrok od razu zdewastują ci chałupę ... Ich ofiarami padają wszelkiego rodzaju przedmioty, które leżą na wierzchu i które ich szczęki są w stanie przemielić ( od kapci, gazet, poduszek przez płyty CD, kwiaty , do tapet, tapicerki, a nawet drewna kominkowego) . Idąc na ulicy z Beagle trzeba brać pod uwagę, że to straszne łakomczuchy i sprzątną z ulicy wszystko co ma w ich oczach jakąkolwiek wartość kaloryczną ( niestety chusteczki higieniczne wchodzą w to też ...) , z talerza nieuważnego właściela  może nie zostać nawet talerza ...
Kochają ruch  i zamykanie ich w ciasnej przestrzeni mieszkania spowoduje tylko, że jeszcze bardziej zdemolują je. Spacerek to też prawdziwa udręka , bo są tak z natury ciekawskie, że chcą iść w każdą stronę co powoduje, że prędzej urwą rękę niż pójdą tam gdzie ty chcesz ;D . Najgorsze jest to , że bardzo szybko się uczą i większości zawsze wiedzą, że źle robią ( a robią źle patrząc właścicielowi w oczy ) , ale mimo to i tak to robią - czemu? Bo lubią :D Moja obecna suczka jest tak cwana, że zębami na dwóch łapach otwiera sobie drzwi wejściowe ( niestety ich zamknąć nie umie ;) więc nigdzie nie można czuć się bezpiecznie ;) . Mimo to polecam Beagle, bo są bardzo uczuciowe i czują empatię - często kiedy przychodzę po ciężkim dniu Yerka nie dość , że zawsze cieszy się na mój widok to zawsze podejdzie i położy łepek na ramieniu i tak po prostu się przytula , jakby chciała powiedzieć "kocham Cię".

Każdy kto ma nowego pupila , który nie skończył jeszcze 6 miesięcy może otrzymać za darmo pierwszą 5-dniową wyprawkę od pedigree w skład, której wchodzą:

3 x Sucha karma Pedigree® Junior Vital Protection 500g
 4 x Saszetka Pedigree® Junior z Kurczakiem i Ryżem w galaretce po 100g
1x Saszetka Pedigree Junior z  Wołowiną, z kurczakiem i ryżem w galaretce po 100g
1 x Przysmak Pedigree® Denta Tubos Junior 72g

Paczuszki przychodzą po zarejestrowaniu się na stronie : https://www.pierwsza-paka.pl/Pedigree

Czas oczekiwania na przesyłkę to ok. 14dni w moim przypadku czekałam 7dni, paczka przychodzi łądnie zapakowana w kartonik - pupil będzie na pewno Wam wdzięczny ;)

Istnieje również wersja dla kota od Whiskas;) : https://www.pierwsza-paka.pl/Whiskas

1 komentarz:

  1. kiedyś chciałam mięc beagla, ale jest tyle pięknych ras, że nie wiedziałabym na jakiego się zdecydować, od sznaucerów, po dalmatyńczyki :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 interendo , Blogger