SEKRETY KOREAŃSKIEGO PIĘKNA PO POLSKU CZYLI KOREAN BEAUTY SECRETS COCO PARK KERRY THOMPSON
Pamiętam kiedy  czytałam  tę książkę  po  angielsku  .  Pamiętam  te wypieki  i rumieńce , bo oto znalazłam  nową  biblię  koreańskiej  pielęgnacji.  Znalazłam ją przez przypadek kiedy  szukałam jakiś  książkowych  informacji  na  temat Azjatyckiej Pielęgnacji i choć cena  była porażająca  w Polsce ok 150zł  to i tak ją  kupiłam i nie żałuję.  Kiedy  zobaczyłam  po  ok  3 latach  polskie wydanie  podskoczyłam z radości  , bo oto  ta tajemna  wiedza stała  się  dostępna w moim ojczystym  języku  i chętnie  przeczytałam  ją  ponownie :)

Wydawnictwo  Quello  wraz  z partnerami  Sachi.pl , Kontigo i Ojeju stanęło na wysokości  zadania i żadna  cenna informacja  nie  umknęła  - nawet  słowniczek  INCI po koreańsku  został przetłumaczony na język Polski  co uważam  za ogromny plus  tej  książki .  Ile razy  denerwowałam się, że na opakowaniach  koreańskich kosmetyków  są krzeczki , których totalnie NIE rozumiem?  Teraz  nic  już się  nie ukryje :D  Wszystko jest jak  na  dłoni :)  .


Książka   jest  dedykowana  każdemu , kto chce poznać  tajniki  koreańskiej  pielęgnacji . Napisana prostym językiem  bez  zbytecznego  rozwlekania i  utrudniania , bardzo  dobrze  i szybko  można  zapoznać  się ze wszystkimi  informacjami  w niej zawartymi.  Co jest bardzo  przydatne  zwłaszcza  dla osób , które  rozpoczynają  swoją  przygodę z Azjatykami :) .  Oczywiście osoby  mojego pokroju  (starzy  wyżeracze ;P )  chcieliby  , żeby  było  wszystko jeszcze bardziej  szczegółowo opisane , ale  to już prywatne preferencje.


Początkowo  zapoznajemy się  z podstawowymi   surowcami  używanymi  w Koreańskiej  kosmetyce  oraz  kolejności   stosowania  poszczególnych  produktów  .  Potem szybko  i przejrzyście  dzięki radom  autorek możemy  skonstruować własny  rytuał   pielęgnacji  .  Podobało  mi się  zwrócenie  przez  autorki uwagi  na  temat  słów  kluczy  , na które powinnyśmy  zwracać  uwagę przy  doborze własnych  produktów .

Moim  ulubionym  rozdziałem  jest ten , w którym  czołowi  Asian Beauty Blogerzy  opowiadają  o swoich  rutynach  pielęgnacyjnych  - dzięki  temu poznałam  całkiem sporo  produktów,  których nie miałam i nie używałam  , a nabrałam na  nie smaka.  Ściągnęłam  też  kilka  innych  blogerskich  patentów :D  no i nie ukrywajmy  - stałam się wielką  fanką ich  blogów.


W ramach  ciekawostki  i coś co mnie mocno  zdziwiło  - w  książce  znajdują się  też  informacje  na temat Azjatyckiego makijażu.  Są  to raczej  proste podstawowe info  ,  ale dla  osób  , które raczej nie malują się wcale  ( jak ja ;p)  są  wystarczające :D .

Książka  w języku  Polskim  jest wydana ładnie i estetycznie .   Lekko  różowa  kobieca  okładka  w zintegrowanej  oprawie sprawia , że jest bardzo  poręczna  i na szczęście nie ulega  szybkiemu uszkodzeniu (wiem bo ostatnio noszę ją w torebce i czytam  w każdym  wolnym momencie ;p)  .Na  szczęście posiada  prosty  ale bardzo  przydatny patencik w postaci wmontowanej do środka tasiemki, która jest zakładką  ( kocham  ją za to ! ) .


Mam nadzieję, że będzie więcej  tego  typu  książek .   Osobiście marzę o jakimś  Asian  Beauty planerze  na cały  rok  wydanym w pięknym  stylu  kawaii (  no co  infantylna jestem  zawsze :D ) . Dziękuję  wydancitwu  Quello oraz  partnerom za tak  cudowną  niespodziankę na naszym  rynku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 interendo , Blogger